30.11.2014. ZDRUŽENA VATROGASNA SVJEŽBA ,,JEZERO 2014”

U nedjelju 30.11.2014. s početkom u 16:00 sati održana je združena vježba DVD-a Kerestinec i Stupnik Jezero 2014. Pretpostavka vježbe je prometna nezgoda na prometnici prema ulici Dekanići gdje se sudaraju manje teretno vozilo i osobni automobil. Tom prilikom s obzirom da je teretno vozilo bilo natovareno bačvom sa kemikalijama došlo je do izlijetanja bačve iz tovarnog prostora u Kerestinečki Ribnjak. Koordinacijom zapovjednika VZG Sveta Nedelja preko ŽC112 izlazi se sa navalnim i kombi vozilom opremljenim za tehničke intervencije i radove na vodi na mjesto događaja. Po izviđanju je konstatirano daje došlo do izlijetanja bačve u jezero te su pozvani članovi DVD-a Stupnik koji imaju osposobljeni ronilački tim da izvuku bačvu sa kemikalijama. Dok su članovi DVD-a Kerestinec iz osobnog automobila oslobodili i izvukli unesrećenoga, za to vrijeme su ronioci vatrogasci DVD-a Stupnik pripremili se za ronjenje i na kraju izvukli bačvu koja je prijetila ekološkom incidentu.

Ukratko to je scenarij vježbe kojom smo i ovu godinu obradili specifične lokacije dijela JLS-a koja se nalazi pod našom operativnom ingerencijom. Vježbi su bili prisutni zapovjednik VZG-a Sveta Nedjelja koji je i sudjelovao u samom izvođenju i koordinaciji, predsjednik VZG-a Nevenko Čižmešija, gradonačelnik grada Sveta Nedelja Drago Prahin, dogradonačelnik Ivica Pavlić, Branko Čerkez naš počasni član i predsjednik Udruge profesionalnih vatrogasaca u gospodarstvu, Stjepan Kirinčić također počasni član i kum zastave te delegacija ŠRD Som iz Kerestinca koji su nam i omogućili izvođenje vježbe