22.03.2014. ODRŽANA 60. REDOVNO IZVJEŠTAJNA SJEDNICA SKUPŠTINE DVD-a KERESTINEC

U subotu 22.03.2014. u Društvenom domu u Maloj Gorici DVD Kerestinec održalo je svoju 60. redovnu sjednicu skupštine.

Nakon uvodne riječi predsjedavajući je pozdravio predstavnika VZZŽ Stjepana Kazića, predsjednika VZG-a Sveta Nedelja Marija Švigira, zapovjednika Nevenka Čižmešiju, tajnika VZG-a Sveta Nedelja Ivicu Petravića, zatim dogradonačelnika Ivicu Pavlića, te predsjednika MO Kerestinec-Kalinovica-Žitarka Marka Katalinića, člana gradskog vijeća Daria Zurovca, te predstavnika DVD-a Strmec, Rakitje, Sveta Nedelja, Petkov Breg, Klokočevec, Plešce, Dragalić, Pavučnjak, Pokupsko, Lužan, Domagović, Ivanec, Pirovac, Vidovec, Molvice.

Prije početka rada pročitani su pozdravna obraćanja predstojnika za vojna pitanja predsjednika RH dr. Ive Josipovića Zlatka Gareljića, načelnika ŽC 112 Davora Speveca, rektora svetišta Majke Božje Bistričke Zlatka Korena, DVD-a Galgovo te poslovodstva Genere d.d.

Predsjednik Goran Škarić pročitao je kronološki rad u 2013. Godini gdje je navedeno da u protekloj godini je bilo 18 intervencija, osposobljavanja članova, rada sa ekipom mladeži, natjecateljskim ekipama održavanju vatrogasnih sprava i opreme, prostorija, sudjelovanja u radu lokalne Zajednice. Jurica Vojvodić pročitao je financijsko izvješće. Dok je plan rada i financijski plan za već tekuću godinu pročitala tajnica Daniela Dekanić.

Prioritet ovu godinu je organizacija obljetnice 60 godina rada i postojanja DVD-a Kerestinec, odlazak u Kamp vatrogasne mladeži, te ostali poslovi iz djelovanja Dobrovoljnih vatrogasnih društava.

Na kraju skupštine dodijeljena su Uvjerenja za vatrogasna zvanja i to za vatrogasnu mladež Branimir Nađi, Tomislav Nađi, Josip Klemenčić, Ivan Klemenčić, Antonio Mandić, Dominik Mandić, Mateo Mandić, Juraj Fumić, Borna Jaklenec, Petar Kuprešak i Sara Medved. Za zvanje vatrogasac Uvjerenja su primili Jerko Stare i Saša Požgaj.

Predsjedavajući je skupštini predložio prijedlog za počasne članove koju su zaslužni za rad i postojanje DVD-a Kerestinec a to su Nevenko Čižmešija, Branko Čerkez, Tomo Siničić, Neven Trošić, Antun Togonal, Stjepan Kirinčić, Wolfgang Wunner i Georg Henkel.

Sjednica je završila pozdravnom riječi gostiju.

Pogledajte video zapis sa sjednice.