VATROGASNA VJEŽBA – STARA PILANA

Sukladno planovima zapovjedništva VZG-a Sveta Nedelja u subotu 7.6.2008. održana je vježba pod radnim nazivom «Stara pilana u Brezju» na objektu gdje je nekada bila pilana koja je sada zapuštena, iako je trebala biti interijerno uređena.
DVD Kerestinec je dobio zadatak gašenja unutrašnjeg prostora sa zapadne strane objekta. Segmentni dio vježbe DVD Kerestinec izveo je sa navalnim vozilom i auto cisternom. Zadatak članova DVD-a Kerestinec bio je pogasiti prostor u zapadnom dijelu objekta, unutrašnjom navalom opremljeni izolacionim aparatima. Nakon nekog vremena pokazala se potreba dobave vode, koja je i činjena sa auto cisterne koja se nalazila u gasnom vlaku DVD Kerestinec.
Vježba je inače bila prezentacija raspoložive tehnike, a osim DVD-a Kerestinec vježbi su prisustvovali i ostala društva iz Zajednice.