ZAVRŠENO OSPOSOBLJAVANJE ZA SPECIJALNOST – STROJAR

Članovi DVD-a Kerestinec, zajedno sa ostalim Društvima iz VZG-a Sveta Nedelja te DVD-a Stupnik u toku mjeseca studenog pohađali su program osposobljavanja za specijalnost – strojar. Provedbu organizacije osposobljavanja ove vrste vatrogasnih kadrova vodio je gosp. Goran Škarić te zapovjednici spomenutih Društava.

Mjesto izvođenja nastave bile su prostorije i poligon DVD-a Stupnik, odnosno vatrogasnog doma DVD-a Stupnik. Školovanje se odvijalo u dva termina, a predavanja su obavljali predavači iz Učilišta vatrogastva i civilne zaštite dipl. ing. Željko Boričević i instruktor vatrogastva Dubravko Regović. Predavanja su bila podijeljena na teorijski i vježbovni dio. Između ostalog obrađene su teme o motorima sa unutarnjim sagorijevanjem, centrifugalnim vatrogasnim pumpama, crpljenju i dobavi vode te u vježbovnom dijelu rad sa vatrogasnim pumpama, uklanjanja zastoja i održavanje.

Završni ispit za polaznike održan je u subotu 22.11.2008. u prostorijama DVD-a Stupnik.